Komunistický europoslanec Miloslav Ransdorf zneužívá europoslanecké náhrady. Přijde na konci pracovní doby v 6 večer do europarlamentu se podepsat, jakože byl v práci, aby mohl dostat náhrady ve výši 300 eur (asi 8 000Kč), a vzápětí odchází pryč. Když se ho zeptá novinář, proč zneužívá poslaneckých náhrad, tak jej poslanec slovně napadne a dokonce jej i udeří.

Platy europoslanců

Ipřesto, že má Miloslav Ransdorf plat stejně jako všichni ostatní europoslanci 6 200 euro čistého (170 000Kč) měsíčně plus další bonusy až 4 200 eur (asi 100 000Kč na telefon, noviny a další výdaje) si poslanec dojde pro další peníze, ikdyž by na ně neměl mít nárok. Na konci pracovní doby každého dne mají europoslanci k základnímu platu bonus 298 euro, za to že šli do práce, tzv. diety na pokrytí ubytování, jídla a dalších výdajů (30x300eur = 250 000Kč). Někteří jako pan Ransdorf si však tyto (absurdní) odměny vyzvedávají ipřesto, že v práci nebyli. Ale když to má jenom 100m od bytu…

Poslancům se dále proplácí i cesta z domova do Bruselu a služební cesty.

Každý europoslanec vyjde tedy nejméně na 500 000Kč měsíčně.

Každý europoslanec měl dále ještě donedávna paušál 17 000 eur (470 000 Kč) na placení svých asistentů. Teď jsou na to tabulky. Což ale neznamená, že toho bezmála půl milionu korun nemůže každký europoslanec stejně za asistenty utratit, nebo i více.

Tohle vše jsou oficiální údaje z webové televize EU http://europarltv.europa.eu , která má roční rozpočet 8 000 000 eur (224 000 000 Kč), a na kterou se dívají řádově stovky diváků denně (EuroparlTV goes lobbying). Tato televize vysílá ve všech jazycích EU.

Rozpočet televize najdete na stránkách EU http://eur-lex.europa.eu/budget/data/DB2014/CS/SEC01.pdf pod položkou „Parlamentní televizní kanál (Web TV)“.

 

Kategorie: Články

sarcasm

Pokud zločinci doufají, že zvítězí pravda a láska, pak já doufám, že zvítězí lež a nenávist. Nesnáším duhu, štěňátka, národní hymnu, životní prostředí a svobodu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.