Jelikož jsem přišel na to, že když jsem se chtěl rozepsat o odkazech, tak to bylo fakt na hodně dlouho a nikoho by to určitě nebavilo číst, tak sem dám jen hlavní myšlenky a pravidla pro jějich správné použití.

Odkazy jsou jádrem vyhledávačů, proto si udělejte čas a vymyslete relevantní názvy odkazů na stránkách, místo „stáhněte ZDE“, „číst více“ atd.

Například místo „Připravili jsme si pro Vás menu zde“ napište „Přijďte k nám na denní menu restaurace Agáta“ nebo jen „Přijďte k nám na odpolední menu za zvýhodněné ceny“.

Ne vždy je to možné, ale když je, tak vymyslete duchaplný odkaz.

Odkazy (někdy se říká také linky) odkazující na Vaše stránky z Vašeho webu (tzv. interní linky) jsou stejně důležité jako odkazy, které od Vás odcházejí (externí linky). A samozřejmě je důležité, jaké znění mají odkazy, které směřují na Váš web z ostatních webů (ve skutečnosti to je to nejdůležitější). Odkazy jsou totiž ukazatele na odkazující stránku, něco jako navigační cedule, která směruje vyhledávače na urřitou stránku. Pokud uživatel zadá ve vyhledávači vyhledávané klíčové slovo, pak se mu zobrazí na prvních místech výsledků vyhledávání právě stránky, které nasbíraly nejvíce kvalitních (z kvalitních stránek) zpětných odkazů na toto slovo. Odkazy jsou tak mocné ,že dokáží uživateli na prvním místě vyhledávání na určité slovo vyhodit stránku, která toto slovo ani neobsahuje. Na tomto principu fungují tzv. Google bomby.

Příklad: známá Google bomba „Miserable failure“ (česky otřesné selhání) mířená na George W. Bushe.

Jednoduše se několik lidí domluvilo a na své stránky dali odkaz s textem „Miserable failure“ (úplně stejně jako jsem to udělal teď já) odkazující na profil G.W.Bushe na wikipedii. Co se stalo se můžete přesvědčit sami zadáním do Google zmíněné klíčové slovo. Výsledek je vidět i na přiloženém obrázku.

Google bomba - miserable failure (otřesné selhání) G. W. Bush ve výsledcích vyhledávání na Google

Vytvoření odkazu ve WordPressu

Označte text, ze kterého chcete odkaz vytvořit a klikněte na tlačítko v textovém editoru připomínající spojený řetěz. Otevře se Vám okno, kde můžete zadat buď přímo URL adresu odkazované stránky, nebo si můžete vybrat URL adresu jednoho z Vašich příspěvků či stránky, kterou jste již vytvořili. Nic vác vyplňovat nemusíte. Označený text se po zmáčknutí tlačítka Vytvořit odkaz změní na odkaz. Máte-li odkaz označený, tak ho můžete zrušit tlačítkem, které je hned vedle tlačítka pro vytvoření odkazu, vypadá jako rozbitý řetěz. Odkaz můžete také aktualizovat tlačítkem pro vytvoření odkazu.

wordpress vytvoření odkazů linků

Pravidla pro psaní odkazů:

  • používejte relevantní, krátké a výstižné texty, protože to co do odkazu napíšete je přesně to klíčové slovo, na které bude stránka vyhledatelná, pokud toto slovo někdo napíše do vyhledávače (klíčové slovo je i spojení slov)
  • pokud nevíte jak psát interní a externí odkazy tak vždy používejte celou adresu k souboru/článku včetne http://www. (nebo podle toho jaká je adresa Vaší domény posledního řádu)
  • odkazujte jen na kvalitní a důvěryhodné stránky

 

Kategorie: Články

sarcasm

Pokud zločinci doufají, že zvítězí pravda a láska, pak já doufám, že zvítězí lež a nenávist. Nesnáším duhu, štěňátka, národní hymnu, životní prostředí a svobodu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.