Jak přidat uživatele ve wordpressu a přiřazení práv uživateli.

Přidání uživatele v adminovi WordPressu

V administračním prostředí WordPressu, když jste přihlášení jako admin klikněte na záložku Uživatelé -> Vytvořit uživatele. Požadované informace, které musíte vyplnit jsou Uživatelské jméno, což je jedinečné identifikační jméno uživatele a slouží i jako přezdívka, pod kterou se budou zobrazovat uživatelovy příspěvky. Další povinné pole je Email uživatele, což je jedinečná emailová adresa uživatele, na který mu mohou být zasílána různá sdělení od systému. Je nutné vložit nějaké počáteční heslo, které se může zaslat na přiřazený mail uživatele. Toto heslo si pak může uživatel sám změnit ve svém profilu. Článek změna hesla ve WordPressu Vám ukáže, jak si můžete změnit své heslo.

Poslední co musí admin udělat je přiřazení úrovně oprávnění. Tohle je asi nejdůležitější položka. Nikdo nechce, aby neoprávnění lidé měli přístup k zásadním funkcím WordPressu. Mohli by tak napáchat hodně škod.

Přehled základních uživatelských úrovní a jejich souvisejících oprávnění:

  • Administrátoři mají neomezený přístup ke všem nastavením WordPressu.
  • Šéfredaktoři mohou nejen publikovat a spravovat své vlastní příspěvky, ale třeba i zasahovat do ostatních.
  • Redaktoři mohou publikovat a spravovat své vlastní příspěvky, stejně tak jako nahrávat soubory.
  • Spolupracovníci mohou vytvářet a spravovat své příspěvky, ale nemohou je už sami veřejně publikovat. Nemají povoleno nahrávat mediální soubory.
  • Návštěvníci jsou vlastně jen zaregistrovaní uživatelé bez nějakých větších pravomocí, takže se kromě vkládání komentářů nemohou ani nějak podílet na tvorbě a správě obsahu webu. S pomocí různých pluginů pro ně ale můžete zprovoznit některé další užitečné funkce (např. pravidelné zasílání emailového zpravodaje s novinkami).

Administrační práva nedávejte nikdy nikomu. Šéfredaktorská práva jen úzké skupince lidí, kterým můžete důvěřovat. Další oprávnění udělujte podle funkce jakou potřebujete, aby osoba zastávala.

Práva jdou v některých šablonách i poupravit, takže se vždy nejdříve podívejte, co jaké úrovně v konkrétní šabloně můžou dělat a k čemu mají přístup (a popřípadě tyto údaje změňte), a až potom konkrétním osobám přiřaďte bezpečnostní oprávnění.

Kategorie: Články

sarcasm

Pokud zločinci doufají, že zvítězí pravda a láska, pak já doufám, že zvítězí lež a nenávist. Nesnáším duhu, štěňátka, národní hymnu, životní prostředí a svobodu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.